Patrioto! Napisz i opublikuj swój artykuł Dodaj zdjęcia i filmy Zostań Lokalnym Patriotem24 Załóż konto! Publikuj!


Warszawa: Finał zmagań o Złotą Piłkę

Warszawa: Finał zmagań o Złotą Piłkę

W poniedziałek, 8 czerwca, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, rozegrany zostanie finał 55. edycji turnieju piłki nożnej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. W turnieju tym swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali m.in. bracia Żewłakow, Jakub Wawrzyniak czy Dariusz Dziekanowski.

 

 

 

Turniej piłkarski „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka to najstarsza impreza piłkarska skierowana do dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W zawodach mogą uczestniczyć zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, drużyny parafialne, a także drużyny podwórkowe, podzielone na trzy kategorie wiekowe: I grupa roczniki 1999-2001; II grupa 2002-2003 oraz III grupa 2004 i młodsi. Udział w zawodach jest całkowicie bezpłatny.

W tegorocznej, 55. edycji udział wzięło aż 136 drużyn, w skład których weszło ponad 1400 zawodników i zawodniczek.

Wielki finał turnieju odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w poniedziałek, 8 czerwca. Początek rozgrywek o godz. 14.00. Wręczenie nagród najlepszym drużynom nastąpi około godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zawody „Gram o Złotą Piłkę” są wydarzeniem, podczas którego dzieci mają szanse na poznanie sportowej rywalizacji oraz zawiązania nowych przyjaźni. Turniej ten może być także przepustką do wielkiej kariery sportowej. Wielu znanych piłkarzy, sędziów i szkoleniowców rozpoczynało swoją karierę startując w tej imprezie, bowiem zmaganiom młodych drużyn przyglądają się łowcy piłkarskich talentów.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie. Całe swoje życie związał z klubem ,,RKS Okęcie”. W 1972 r. organizatorem turnieju został Stołeczny Ośrodek Sportu. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (dawny WOSiR ) jest kontynuatorem tradycji Stołecznego Ośrodka Sportu. Turniej od 2002 r. nosi imię Aleksandra Zaranka.

Szczegółowe informacje dotyczące 55. Turnieju Piłki Nożnej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka na stronie: www.aktywnawarszawa.pl.


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] W Warszawie odbył się pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie

[VIDEO] W Warszawie odbył się pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie

2026-03-31 19:48:04

Pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie odbył się na warszawskim Targówku w ARTHOUSE Kołowa. To impuls do rozwoju dyscypliny i większej aktywizacji społecznej. Powstanie w Warszawie drużyny FFK Furia to wyraźny sygnał, że miasto wdrażając odważne i przełomowe inicjatywy, stawia na rozwój sportu osób z niepełnosprawnościami jako formę integracji, przełamywania stereotypów i budowania dostępnej oferty dla różnych grup mieszkańców.

Daniel Trybuś – szachista, który nie chce żyć tylko rankingiem

Daniel Trybuś – szachista, który nie chce żyć tylko rankingiem

2026-03-19 07:27:55

Czy można być ambitnym szachistą, pokonać arcymistrza i jednocześnie nie chcieć zamknąć swojego życia w tabeli rankingowej?

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

2026-02-02 08:39:05

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

2026-02-02 08:39:05

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

2026-02-02 08:39:05

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

2026-02-02 08:39:05

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.

2026-02-02 08:39:05

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.

[VIDEO] Kompas Jutra: Krzysztof Ignaczak – sport hartuje ciało i głowę

[VIDEO] Kompas Jutra: Krzysztof Ignaczak – sport hartuje ciało i głowę

2025-08-22 08:02:50

Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski i mistrz świata z 2014 roku, w najnowszym materiale z serii „Kompas Jutra” Ministerstwa Edukacji wraca pamięcią do lat gry w kadrze i pokazuje, że sport to coś więcej niż wynik. Podkreśla, że regularna aktywność fizyczna wzmacnia zdrowie fizyczne i psychiczne, a szkoła – dzięki dobrej edukacji zdrowotnej – może być dla młodych ludzi najlepszym miejscem startu.

[VIDEO] Maja Włoszczowska w podcaście Kompas Jutra: Satysfakcja po ciężkiej pracy jest przeolbrzymia

[VIDEO] Maja Włoszczowska w podcaście Kompas Jutra: Satysfakcja po ciężkiej pracy jest przeolbrzymia

2025-08-08 10:04:06

– Jeśli na coś się ciężko zapracuje, satysfakcja jest przeolbrzymia – mówi Maja Włoszczowska, dwukrotna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim i członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w rozmowie z Piotrem Otrębskim w podcaście „Kompas Jutra”.

[VIDEO] Cezary Pazura: Siatkówka to nasz sport narodowy, bo naprawdę nam wychodzi. Podczas studiów byłem mistrzem w tej dyscyplinie

[VIDEO] Cezary Pazura: Siatkówka to nasz sport narodowy, bo naprawdę nam wychodzi. Podczas studiów byłem mistrzem w tej dyscyplinie

2025-08-04 18:47:30

Aktor przyznaje, że jest wielkim pasjonatem siatkówki, stara się oglądać wszystkie rozgrywki reprezentacji i czuje ogromną satysfakcję oraz dumę, kiedy nasi zawodnicy wygrywają kolejne mecze. Podczas studiów Cezary Pazura sam zdobył tytuł najlepiej rozgrywającego turnieju, dobrze więc wie, jakich emocji dostarcza sport i rywalizacja. Z całych sił zachęca więc swoje dzieci do aktywności fizycznej, by znalazły ulubioną dyscyplinę i trenowały.



2