Nielegalna fabryka tytoniu rozbita we Wrocławiu. Zatrzymania przez CBŚ

Nielegalna fabryka tytoniu rozbita we Wrocławiu. Zatrzymania przez CBŚ

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zlikwidowali we Wrocławiu nielegalną fabrykę krajanki tytoniu. Zatrzymano 3 mężczyzn, a w magazynach zabezpieczono blisko 10 ton krajanki tytoniu oraz suszu tytoniowego warte 6 milionów złotych.

 

Nielegalna fabryka tytoniu rozbita we Wrocławiu. Zatrzymania przez CBŚ

 

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu zlikwidowali działającą na terenie Wrocławia nielegalną fabrykę krajanki tytoniu.
Na gorącym uczynku, w trakcie produkcji zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, w tym m.in. profesjonalne maszyny do krojenia tytoniu oraz do jego aromatyzowania i suszenia o wartości ok. 700 tysięcy złotych.
W trakcie przeszukania pomieszczeń magazynowych zabezpieczyli blisko 10 ton krajanki tytoniu oraz suszu tytoniowego o łącznej wartości 6 milionów złotych.

Policjanci ustalili, że zlikwidowana nielegalna fabryka dopiero rozpoczęła swoją działalność, a jej możliwości przetwarzania tytoniu wynosiły ok. 2 ton dziennie. Funkcjonariusze wartość uszczupleń z tytułu podatku akcyzowego szacują na 11,5 miliona złotych. Na poczet grożących kar i grzywien zajęty został pojazd ciężarowy, służący do przestępczego procederu.

Zatrzymanym przedstawiano zarzuty naruszenia przepisów karno-skarbowych dotyczących produkcji wyrobów akcyzowych. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Kolejni kreatywni już na swoim

Kolejni kreatywni już na swoim

2015-05-23 19:13:56

Zakończyła się XIII edycja akcji Urzędu Miasta Łodzi „Lokale dla kreatywnych", w których do wynajmu było 29 pomieszczeń użytkowych w centrum miasta.


Jedna z największych plantacji marihuany w kraju zlikwidowana! (FOTO)

Jedna z największych plantacji marihuany w kraju zlikwidowana! (FOTO)

2015-05-23 19:10:46

Budynek, w którym znajdowała się uprawa wyglądał jak warsztat samochodowy. Wszędzie leżały części samochodowe i stały auta, które czekały na swoją kolej do naprawy. Ale wnętrze warsztatu kryło niespodziankę. Gdy do środka weszli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu ubezpieczani przez antyterrorystów zastali kompleksowo przygotowaną plantację konopi indyjskich. 


Zaginieni - nie zapomniani

Zaginieni - nie zapomniani

2015-05-23 19:08:56

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na problem zaginionych dzieci. Chcemy także przypominać o potrzebie działań profilaktycznych. Ilość zaginięć dzieci może się obniżyć tylko w efekcie konsekwentnych i długofalowych działań realizowanych przez instytucje europejskie, agendy rządowe, szkoły, organizacje społeczne, policję.


Dyżurny Ostródzkiej policji uratował niemowlę !

Dyżurny Ostródzkiej policji uratował niemowlę !

2015-05-23 19:07:08

Szczęśliwie zakończyła się telefoniczna pomoc oficera dyżurnego, który odebrał zgłoszenie o duszącym się kilkunastodniowym niemowlęciu. Asp. Łukasz Sawko fachowo i spokojnie poinstruował mamę dziecka, jak ma udzielić pomocy. Dziecko odzyskało oddech.


Powrót neonu Teatru Syrena

Powrót neonu Teatru Syrena

2015-05-22 20:55:22

W piątek, 22 maja, o godz. 21.30 odbędzie się uroczyste rozświetlenie odtworzonego z lat 60. neonu Teatru Syrena. Teatr obchodzi w tym roku 70-lecie działalności i odsłonięcie neonu jest jednym z jego wydarzeń.


Kraków: Lider grupy oszustów bankowych zatrzymany

Kraków: Lider grupy oszustów bankowych zatrzymany

2015-05-22 20:54:24

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali lidera grupy trudniącej się oszustwami bankowymi. Jak wynika z ustaleń, 42-latek zajmował się nadzorem przepływu skradzionej z zagranicznych banków gotówki. Do tej pory w tej sprawie w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby trudniące się przestępczym procederem. Szacowana kwota wyłudzeń to ponad 2 mln złotych. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  


Zamordował i okradł 78-latke

Zamordował i okradł 78-latke

2015-05-22 20:53:27

Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.  


Pod względem długości życia Polska jest w ogonie Europy

Pod względem długości życia Polska jest w ogonie Europy

2015-05-22 15:15:34

Stan zdrowia i długość życia Polaków powoli się poprawiają, jednak na tle Europy wypadamy słabo. Dużym zagrożeniem są choroby układu krążenia, które odpowiadają za 46 proc. zgonów.


Nie dla wieży radiokomunikacyjnej PKP w Bardzie!

Nie dla wieży radiokomunikacyjnej PKP w Bardzie!

2015-05-22 10:43:36

W związku z powzięciem informacji o zamiarze budowy obiektu radiokomunikacyjnego (w skr. OR) c0000845_DOL_B sieci łączności bezprzewodowej GSM-R dla modernizacji linii kolejowej OR obejmującego wieżę strunobetonową wraz z odgromnikiem o wysokości 42,0 m, kontener technologiczny, utwardzenie terenu, dojazd, wewnętrzną linię zasilającą oraz ogrodzenie zlokalizowanego na działce nr 175 obręb Bardo, gm. Bardo, wyrażamy stanowczy sprzeciw w stosunku do tej inwestycji, ponieważ planowany do realizacji obiekt dysharmonizuje cały układ przestrzenny miasta i jego otoczenia.


Już w niedzielę bieg charytatywny dla Wojtusia Żelechowskiego

Już w niedzielę bieg charytatywny dla Wojtusia Żelechowskiego

2015-05-22 09:10:48

24 maja (Niedziela) nad zalewem Ozorkowskim odbędzie się Bieg Charytatywny dla Wojtusia, chłopiec choruje na MPD (mózgowe porażenie dziecięce). Impreza rozpoczyna się o godzinie 8 rano, najpierw obędzie się rejestracja zawodników którzy wezmą udział w biegu, start nastąpi około godziny 10. Oprócz biegu odbędzie się licytacja zaproszeń na jazdę terenową zorganizowaną przez grupę Off-Road EZG, oraz wiele innych atrakcji. Fundusze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na rehabilitacje chłopca. W imieniu rodziców oraz organizatora serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspomóc Wojtusia w leczeniu.